Jak zrobić zdrowe chipsy?

Zdrowe chipsy - jak je zrobić?

Może myślisz, że chipsy nigdy nie mogą być zdrowe. Ale tak bardzo się mylisz! Chipsy to nic innego jak pokrojone ziemniaki i istnieje tak wiele sposobów na przygotowanie ich w zdrowy sposób. Są idealne na przekąskę, ponieważ świetnie smakują, zawierają mnóstwo witamin i minerałów oraz mają bardzo wysoką wartość sytości. Możesz je doprawić ziołami i przyprawami lub uczynić je pikantnymi za pomocą gorącego sosu, lub połączyć kilka różnych smaków. Oto kilka prostych i kreatywnych pomysłów na to, jak zrobić zdrowsze chipsy w domu.

Czy chipsy mogą być zdrowe?

Chipsy ziemniaczane mogą być bardzo zdrowe, ale tylko wtedy, gdy są domowej roboty. Chipsy ziemniaczane mają ogólnie wysoką zawartość tłuszczu, sodu i kalorii. Głównym składnikiem chipsów są ziemniaki, ale są one smażone w tłuszczu, co czyni je bardziej tłustymi niż byłyby w innym przypadku. Komercyjne chipsy są również często pełne konserwantów i soli. Aby uczynić je zdrowszymi, możesz wykonać poniższe kroki:

  • Używaj ziemniaków z certyfikatem organicznym, ponieważ te są wolne od pestycydów, chemikaliów i GMO. Zawierają one najwięcej składników odżywczych, ponieważ nie są uprawiane z pomocą środków chemicznych.
  • Umyj i obierz ziemniaki przed pokrojeniem ich na chipsy. Usunie to nadmiar skrobi z ziemniaków, która może sprawić, że będą one wilgotne.
  • Użyj nieprzywierającej powierzchni do pieczenia chipsów. Zapobiegnie to przypalaniu się frytek i ułatwi sprzątanie.
  • Dopraw chipsy solą morską, pieprzem, ziołami i przyprawami zamiast soli.

Jak zrobić domowe chipsiki bez tłuszczu?

Jeśli chcesz zrobić domowe chipsy bez tłuszczu, możesz upiec je w piekarniku bez użycia oleju czy tłuszczu w ogóle. Wystarczy użyć nieprzywierającej blachy do pieczenia, a otrzymasz smaczne i zdrowe chipsy bez oleju i tłuszczu. Możesz również usmażyć je na sucho na nieprzywierającej patelni lub spróbować upiec je w mikrofalówce z ręcznikiem papierowym w środku. Te trzy sposoby nie wymagają w ogóle tłuszczu, ale okażą się nieco mniej chrupiące niż pieczone chipsy zrobione z użyciem tłuszczu.

Autor wpisu mart79 - 20-07-22

Twój komentarz

Najnowsze wpisy

surowe jajka

Czy surowe jajka są zdrowe? Dowiedz się, co mówią eksperci!

11-09-2022

Jeśli chodzi o żywność i odżywianie, istnieje niewiele tematów tak podzielnych jak surowe jajko. W zależności

Rozwiń

zdrowe przekąski do pracy

Zdrowe przekąski do pracy, które zaspokoją głód i dostarczą energii

02-08-2022

Dietetycy zalecają spożywanie od trzech do pięciu małych posiłków dziennie, ponieważ pomagają one utrzymać sta

Rozwiń

Loading...